Ile kosztuje szkolna wyprawka?

szkolna wyprawkaPosłanie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest dla rodziców sporym obciążeniem finansowym. Książki, zeszyty, strój do wychowania fizycznego czy na basen, w końcu czesne, obiady, dowozy do i ze szkoły. Można zwariować… Wyprawienie dziecka do pierwszej klasy może wiązać się z następującymi kosztami: książki – około 400 zł, zeszyty, flamastry, farby itp – około 200 zł. Czesne za cały rok – 200/300 zł, stój na WF i buty po szkole to kolejne dwieście złotych. Obiady nawet tysiąc złotych rocznie, dowozy, jeśli prowadzone są na własną rękę to przynajmniej kilkaset złotych. Ceny wydają się być astronomiczne i rodziny, w których jest swoje lub więcej dzieci mają w tym czasie bardzo ciężkie życie. Koszty, jakie generuje uczeń są niemalże powalające. Oczywiście zawsze można decydować się na tańsze odpowiedniki, ale nie w każdym przypadku jest to możliwe. Działa tutaj zasada: płacz i płać. Niestety, w praktyce tylko ułamek tych wydatków jest refundowany przez stypendia szkolne i opiekuńcze.

admin / 2 lipca 2016 / szkoła, wychowanie / 0 Komentarzy

Zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego

szkolne przyboryObecnie na rynku dostępne są zeszyty w bardzo różnych cenach a co za tym idzie i w różnej jakości. Dawniej zeszyty były z kartkami lekko szarymi w okładkach także szarych, nie było w nich nic ładnego, dzisiaj jednak i to się zmieniło, zeszyty mają piękne białe kartki, oprawki są ozdobione w najróżniejszy sposób. Mamy w czym przebierać jak się popularnie mówi do wyboru do koloru, zarówno  oprawki, które przedstawiają postacie z bajek, naszych ulubionych bohaterów, czy też pokazujące przepiękną przyrodę, miasta czy wiele innych ciekawych rysunków mają za zadanie przyciągnąć klienta, zachęcić go do dokonania zakupu a co za tym idzie do wydania pieniędzy wybierając tę konkretną firmę produkująca takie zeszyty a nie inną. Za jakością idzie również cena, to znaczy im wyższa jakość zeszytu, lepszy papier, ładniejsza oprawka, czy bardziej znana firma tym wyższa cena. Dlatego trzeba uważnie przeglądnąć wszystkie zeszyty zanim dokonamy wyboru, by  wybrać coś najbardziej odpowiedniego na naszą kieszeń.

admin / 12 sierpnia 2014 / szkoła / 0 Komentarzy